(22) 621-29-33, 698 442 096  sekretariat@przymierze.org.pl

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin

"...kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie..."

I międzyszkolna Olimpiada Sportowa PR

Zbliża się I Międzyszkolna Olimpiada Sportowa Przymierza Rodzin. Zapraszamy 22 września do Szkoły Przymierza Rodzin przy ulicy Marii Grzegorzewskiej 10 na Ursynowie. Poniżej przesyłamy dokładny opis wydarzenia.

Część sportowa olimpiady jest podzielona na dwie grupy wiekowe. Klasy 0 - 4 i klasy 5 - 3 gimnazjum. 

Dzieci młodsze (klasy 0-4) rywalizują od godziny 9 do godziny 11:45. 
Dyscypliny sportu podzielone są na takie, które wymagają przyjścia w wyznaczonym czasie np. dla dziewczynek z klas pierwszych biegi na 30 metrów odbywają się od godziny 9:15 do godziny 9:30, w tym czasie chłopcy z klasy pierwszych skaczą w dal, dziewczynki z klas drugich mogą strzelać z łuku, a chłopcy z klas drugich korzystać z toru przeszkód. Zgodnie z harmonogramem rozgrywane są też mecze piłki nożnej, bo w nich biorą udział reprezentacje szkół. Harmonogram został ułożony tak, żeby nie kolidował z meczami piłki nożnej dla każdego poziomu. Mecze z zbijaka/dwa ognie będą się rozpoczynały o wyznaczonych w tabeli godzinach, ale grupy będą międzyszkolne - kto się zgłosi ten gra. Uczniowie z klas O nie są wpisani w harmonogram - mogą korzystać ze stref dostępnych od godziny 9:00 (zabawy sportowe, kapsle, tenis stołowy).

W między czasie każdy uczeń może korzystać z kilku innych dyscyplin, w których uczniowie nie zbierają punktów do klasyfikacji generalnej szkół, więc nie ma w nich harmonogramu i można się tam zgłosić o dowolnej godzinie. Przed startami w innych dyscyplinach lub po nich. Te strefy są otwarte dla uczniów przez cały czas trwania rozgrywek dla danej grupy wiekowej. Zatem dzieci z klasy 0-4 mogą od godziny 9:15 do godziny 11:30 uczestniczyć w zabawach sportowych na korcie, grze w kapsle w małej salce lub grać w tenisa stołowego. Od godziny 10:30 uczniowie klas 4 i dorośli będą mogli ścigać się na ergometrach wioślarskich. 

Ponieważ część młodszych dzieci zostanie dłużej od 12:00 do 13:45 na boisku siatkowym będą mogły uczestniczyć w grach i zabawach sportowych. 

Dzieci starsze
Podobnie jak w przypadku klas młodszych uczniowie mają harmonogram kilku dyscyplin (bieg na 60m., skok w dal, wspinaczka, tor przeszkód, biegi na 600/1000m, i mecze piłki nożnej) oraz strefy do których mogą przychodzić o dowolnej porze szachy, tenis stołowy, ergometry wioślarskie. W przypadku trio basket wprowadzony został podział na klasy 7 - 3 gimnazjum  - tu mogą grać drużyny koedukacyjne (od 12:00 do 13:30), mecze dziewcząt od godziny 13:30 do 14:30 (nie wszystkie dziewczynki chcą grać z chłopcami, więc w tym czasie boisko jest tylko do ich dyspozycji) oraz czas dla klas 5-6 w godzinach 14:30 - 15:30. 

Na stanowiskach sędziowskich części dyscyplin potrzebujemy chętnych rodziców lub nauczycieli do zapisywania zgłaszających się dzieci i wpisywania ich wyników. Bardzo proszę chętnych o zgłaszanie się do przedstawicieli Rady Rodziców. 

W sztafecie i piłce nożnej szkołę będą reprezentować drużyny wybrane przez nauczycieli. Pozostałe konkurencje rozgrywane są zgodnie z harmonogramem dla poszczególnych grup wiekowych. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna obejmująca kilka dyscyplin (szczegóły w załączniku). Do klasyfikacji generalnej szkół wchodzą też mecze piłki nożnej i siatkówki dorosłych (drużyny składające się z rodziców i nauczycieli). Bardzo prosimy o zgłaszanie się chętnych rodziców i nauczycieli do pana Adama Pańczaka adampanczak@op.pl

W każdej grupie wiekowej najlepszych 8 wyników punktuje, więc im więcej naszych uczniów trafi do pierwszej ósemki tym więcej zdobędziemy punktów w klasyfikacji generalnej. 

Podczas olimpiady rodzice przygotowują stoiska z jedzeniem. Każda klasa przynosi 4 przekąski słodkie i 4 przekąski słone. Z każdej klasy musi się zgłosić jedna osoba do obsługi naszego szkolnego stoiska. Proszę skoordynujcie się wewnątrz każdego rocznika. Proponujemy taki podział:

 9:15 - 10:00klasy I
10:00 - 10:45klasy II
10:45 - 11:30klasy III
11:30 - 11:45klasy 0
11:45 - 12:30klasy IV
12:30 - 13:15klasy V
13:15 - 14:00klasy VI
14:00 - 14:45klasy VII
14:45 - 15:30klasy VIII
15:30 - 16:00klasy gim.

Od godziny 16 zaczynamy sprzątanie. Proszę o zgłoszenie się do sprzątania rodziców uczniów z klasy 5 - 3 gimnazjum (po dwie osoby z każdej klasy). Będziemy korzystać z infrastruktury szkoły na Ursynowie fajnie by było gdybyśmy pomogli przywrócić jej stan pierwotny. Trzeba też będzie rozmontować stoisko z jedzeniem. 

Rodziców młodszych uczniów bardzo proszę o włączenie się w przygotowania. Zaczynamy w dniu imprezy o godzinie 8 rano (trzeba będzie przygotować pomieszczenia, wynieść stoły do tenisa stołowego, rozstawić nasze stoisko). 

Szkoła Przymierza Rodzin na Ursynowie nie ma parkingu, w okolicy dość trudno się parkuje, więc trzeba wyjechać odpowiednio wcześnie. Opcją dla osób, które nie wiozą jedzenia jest przyjazd komunikacją miejską (stacja metra Imielin  jest 750 metrów od szkoły, przy samej szkole zatrzymują się autobusy 166 i 179 - tym autobusem można dojechać ze stacji metra Imielin).

W załączeniu nieco poprawiony harmonogram imprezy - jest już wydrukowany i powieszony w różnych miejscach w szkole i pokojach nauczycielskich.    Z ramienia Rady Rodziców szkoły z Bielan koordynatorem jest Anna Puzyna, z Ursynowa - Anna Novak-Zemplińska.

Z wyrazami szacunku
Organizatorzy

Załączone pliki


wykonanie: PrimoDesign.pl Copyright © Stowarzyszenie Przymierze Rodzin